Διοικητικό Συμβούλιο

 

Διοικητικό Συμβούλιο

από 23/6/2018 έως 23/6/2021

ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΚΑΚΚΕΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 2421023058 proedros@sasamagnesia.gr
Α΄ΑΝΤΙΠΡΟΕΔΡΟΣ ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ ΤΑΣΟΥΛΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 2421023058  info@sasamagnesia.gr   apostratoi.sa.magnesia@gmail.com
Αναπλ. ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ ΚΑΡΑΝΙΚΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ grammateas@sasamagnesia.gr
ΤΑΜΙΑΣ ΠΑΡΛΑΤΖΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ  tamias@sasamagnesia.gr
Δημ. ΣΧΕΣΕΩΝ ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ ΕΛΕΝΗ
ΜΕΛΟΣ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

 

 ΙΣΤΟΡΙΚΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ.
Ο Σύνδεσμος μας ιδρύθηκε τον Δεκέμβριο του έτους 1942 με των ονομασία «Σύλλογος Αποστράτων  Υπαξιωματικών και Οπλιτών  Ν. ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ». Μέσα στην γερμανική κατοχή , μέσα στο μπαρούτι και μέσα στην αβεβαιότητα στην οποία βρισκόταν η χώρα μας, μερικοί συνάδελφοι ίδρυσαν το Σύλλογο με σκοπό την μόρφωση και την ανάπτυξη των μελών και την διατήρηση της μεταξύ τους ψυχικής επαφής, συνεργασίας, αλληλεγγύης και αμοιβαίας υποστήριξης, όπως αυτό αναφέρεται στο καταστατικό. Ιδρυτικά μέλη του ήταν οι: 1) Γεώργιος ΝΑΟΥΜ ως Πρόεδρος, 2) Θωμάς ΜΟΥΣΤΟΣ, 3) Δημήτριος ΝΟΕΑΣ και 4) Δημήτριος ΔΗΜΟΥΣΗΣ
Η επωνυμία του Συνδέσμου άλλαξε κατά καιρούς. Σήμερα ο Σύνδεσμος υφίσταται με την επωνυμία « ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ ΑΠΟΣΤΡΑΤΩΝ ΣΩΜΑΤΩΝ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ Ν. ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ» .
                                                           Τα μέλη χρονολογικά των Δ.Σ. είναι:
1943-1945:
Πρόεδρος      Γεώργιος ΝΑΟΥΜ
Μέλος           Θωμάς ΜΟΥΣΤΟΣ
»                  Δημήτριος ΝΟΕΑΣ
»                 Δημήτριος ΔΗΜΟΥΣΗΣ
1945-13/8/1950:    Υπάρχει κενό. Δεν υπάρχουν στοιχεία.
19/3/1950-14/2/1960:
Πρόεδρος Γραμματέας Ταμίας Μέλος »
Κωνσταντίνος ΑΛΕΞΑΣ Δημήτριος ΤΖΟΥΒΑΡΑΣ Νικόλαος ΤΣΙΑΝΟΥ Λεωνίδας ΖΑΦΕΙΡΟΠΟΥΛΟΣ Νικόλαος ΤΣΙΑΝΟΣ
15/2/1960-8/4/1962:
Πρόεδρος      Δημήτριος ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
Γεν. Γραμ.      Κων/νος ΖΑΜΠΕΡΑΣ
Αντιπρόεδρος Γεώργιος ΑΛΕΞΙΟΥ
Ταμίας                 Ταξιάρχης ΠΑΝΑΓΗΣ
Μέλος                  Δημήτριος ΖΗΣΗΣ
»                         Νικόλαος ΤΣΙΑΝΟΣ
9/4/1962-23/4/1966:
Πρόεδρος              Δημήτριος ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
Αντιπρόεδρος Ιωάννης ΠΑΠΑΔΑΚΟΣ
Γεν. Γραμ.           Δημήτριος ΖΗΣΗΣ
Ταμίας                 Κων/νος ΤΣΑΤΣΑΡΩΝΗΣ
Μέλος                 Νικόλαος ΜΑΥΡΟΓΙΑΝΝΗΣ
»                       Λεωνίδας ΚΑΡΑΛΗΣ
»                       Γεώργιος ΠΑΠΑΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ
24/4/1966-27/4/1974:
Πρόεδρος             Δημήτριος ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
Αντιπρόεδρος   Ανδρέας ΤΖΟΥΒΑΡΑΣ
Γεν. Γραμ.           Ταξιάρχης ΠΑΝΑΓΗΣ
Ταμίας                Κων/νος ΤΣΑΤΣΑΡΩΝΗΣ
Μέλος                Λάμπρος ΣΠΑΝΟΣ
»                       Γεώργιος ΑΛΕΞΙΟΥ
»                          Μιχαήλ ΜΑΓΙΟΠΟΥΛΟΣ
28/4/1974-13/5/1978:
Πρόεδρος               Δημήτριος ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
Αντιπρόεδρος Λάμπρος ΣΠΑΝΟΣ
Γεν. Γραμ.           Ταξιάρχης ΠΑΝΑΓΗΣ
Ταμίας                 Γεώργιος ΑΛΕΞΙΑΣ
Μέλος                 Δημήτριος ΖΗΣΗΣ
»                      Απόστολος ΣΙΑΤΡΑΣ
»                      Απόστολος ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ
14/5/1978-10/5/1980:
Πρόεδρος                Δημήτριος ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
Αντιπρόεδρος    Δημήτριος ΖΗΣΗΣ
Γεν. Γραμ.           Ταξιάρχης ΠΑΝΑΓΗΣ
Ταμίας                 Ευθύμιος ΠΟΤΑΜΙΑΣ
Μέλη-Σύμβουλοι:            Γεώργιος ΑΛΕΞΙΑΣ
»                        Λάμπρος ΣΠΑΝΟΣ
»                        Λάμπρος ΚΑΡΑΝΑΤΣΙΟΣ
11/5/1980-8/5/1982:
Πρόεδρος               Δημήτριος ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
Αντιπρόεδρος    Λάμπρος ΣΠΑΝΟΣ
Γεν. Γραμ.            Ταξιάρχης ΠΑΝΑΓΗΣ
Ταμίας                 Ευθύμιος ΠΟΤΑΜΙΑΣ
Μέλη- Σύμβουλοι:           Γεώργιος ΑΛΕΞΙΑΣ
»                        Κων-νος ΖΗΣΗΣ
»                        Απόστολος ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ
9/5/1982-5/5/1984:
Πρόεδρος                Δημήτριος ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
Αντιπρόεδρος   Γεώργιος ΑΛΕΞΙΑΣ
Γεν. Γραμ.           Ταξιάρχης ΠΑΝΑΓΗΣ
Ταμίας                 Ευθύμιος ΠΟΤΑΜΙΑΣ
Μέλη-Σύμβουλοι:           Λάμπρος ΣΠΑΝΟΣ
»                       Απόστολος ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ
»                       Νικόλαος ΜΑΥΡΟΓΙΑΝΝΗΣ
14/5/1984-10/5/1987:
Πρόεδρος              Δημήτριος ΖΑΖΑΣ
Αντιπρόεδρος Γρηγόριος ΜΑΚΡΗΣ
Γεν. Γραμ.           Θεοφάνης ΧΑΣΙΩΤΗΣ
Ταμίας                  Χριστόφορος ΚΕΧΑΓΙΑΣ
Μέλος                 Κων/νος ΠΟΥΛΙΟΣ
»                         Σεραφείμ ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ
»                         Θωμάς ΚΟΤΡΩΤΟΣ
11/5/1987-13/4/1989:
Πρόεδρος               Δημήτριος ΖΑΖΑΣ
Αντιπρόεδρος Θωμάς ΚΟΤΡΩΤΟΣ
Γεν. Γ ραμ.          Θεοφάνης ΧΑΣΙΩΤΗΣ
Ταμίας                  Χριστόφορος ΚΕΧΑΓΙΑΣ
Μέλη-Σύμβουλοι          Σεραφείμ ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ
»                         Παναγιώτης ΓΚΑΡΑΓΚΑΝΗΣ
»                         Σωτήριος ΜΠΑΛΑΤΣΟΥΚΑΣ
14/5/1989-1/6/1991:
Πρόεδρος              Δημήτριος ΖΑΖΑΣ
Αντιπρόεδρος Λουκάς ΜΑΝΕΤΑΣ
Γεν. Γραμ.          Θεοφάνης ΧΑΣΙΩΤΗΣ
Ταμίας                 Κων-νος ΠΟΥΛΙΟΣ
Μέλη-Σύμβουλοι         Σεραφείμ ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ
»                        Χρήστος ΓΚΑΒΑΡΔΙΝΑΣ
»                        Κων-νος ΤΡΥΦΩΝΑΣ
2/6/1991-5/6/1993:
Πρόεδρος                 Δημήτριος ΧΟΥΛΙΑΡΑΣ
Αντιπρόεδρος    Χρήστος ΓΚΑΒΑΡΔΙΝΑΣ
Γεν. Γραμ.            Απόστολος ΓΚΑΡΑΓΚΑΝΗΣ
Ταμίας                  Αθανάσιος ΤΣΑΤΣΟΥΛΑΣ
Μέλη-Σύμβουλοι           Κων-νος ΠΟΥΛΙΟΣ
»                          Θεοφάνης ΓΕΩΡΓΟΥΛΑΣ
»                          Δημήτριος ΖΑΖΑΣ
6/6/1993-7/6/1997:
Πρόεδρος      Δημήτριος ΧΟΥΛΙΑΡΑΣ
Αντιπρόεδρος    Νικόλαος ΖΑΧΑΡΟΣ
Γεν. Γραμ.           Απόστολος ΓΚΑΡΑΓΚΑΝΗΣ
Ταμίας                  Αθανάσιος ΤΣΑΤΣΟΥΛΑΣ
Μέλος                 Ιωάννης ΤΖΑΝΗΣ
»                         Κων-νος ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΥΛΑΣ
»                         Λουκάς ΜΑΝΕΤΑΣ
8/6/1997-20/6/1999:
Πρόεδρος       Δημήτριος ΧΟΥΛΙΑΡΑΣ Αντιπρόεδρος  Απόστολος ΓΚΑΡΑΓΚΑΝΗΣ
Γεν. Γραμ. Ταμίας Μέλος »
»
Αθανάσιος ΚΑΡΑΝΙΚΑΣ Αθανάσιος ΤΣΑΤΣΟΥΛΑΣ Ιωάννης ΤΖΑΝΗΣ Ευάγγελος ΣΚΟΥΡΑΣ Προκοπής ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΣ
21/6/1999-12/6/2001:
Πρόεδρος Αντιπρόεδρος
Γεν. Γραμ. Ταμίας Μέλος
»
»
Δημήτριος ΧΟΥΛΙΑΡΑΣ Γεώργιος ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ Αθανάσιος ΚΑΡΑΝΙΚΑΣ Αθανάσιος ΤΣΑΤΣΟΥΛΑΣ Αθανάσιος ΜΑΝΟΛΗΣ Ιωάννης ΤΖΑΝΗΣ Απόστολος ΓΚΑΡΑΓΚΑΝΗΣ
 Πλαίσιο κειμένου: Γεν. Γραμ Ταμίας Μέλος »13/6/2001-21/6/2003:
»
Πρόεδρος       Γεώργιος ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ Αντιπρόεδρος Χρήστος ΤΣΙΑΚΑΛΟΣ Αθανάσιος ΚΑΡΑΝΙΚΑΣ Αθανάσιος ΤΣΑΤΣΟΥΛΑΣ Αθανάσιος ΜΑΝΟΛΗΣ Γεώργιος ΤΑΣΙΑΣ Απόστολος ΓΚΑΡΑΓΚΑΝΗΣ
22/6/2003-16/6/2006:
Πρόεδρος                Γεώργιος ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ
Αντιπρόεδρος Χρήστος ΤΣΙΑΚΑΛΟΣ
Γεν. Γραμ.             Αθανάσιος ΚΑΡΑΝΙΚΑΣ
Ταμίας                   Ιωάννης ΤΖΑΝΗΣ
Μέλος                   Αθανάσιος ΜΑΝΟΛΗΣ
»                           Απόστολος ΛΙΟΥΤΑΣ
»                           Απόστολος ΓΚΑΡΑΓΚΑΝΗΣ
17/6/2006-8/6/2012:
Πρόεδρος Γεώργιος ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ Αντιπρόεδρος Χρήστος ΤΣΙΑΚΑΛΟΣ
Γεν. Γραμ. Ταμίας Δημόσιες Σχέσεις Μέλος »
Αθανάσιος ΚΑΡΑΝΙΚΑΣ Ιωάννης ΤΖΑΝΗΣ Ελένη ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ Αθανάσιος ΜΑΝΟΛΗΣ Σωτήριος ΑΡΓΥΡΙΟΥ
9/6/2012 -___________:
Πρόεδρος Αντιπρόεδρος Γεν. Γραμ. Ταμίας Δημόσιες Σχέσεις Μέλος »
Γεώργιος ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ Βασίλειος ΚΑΚΚΕΣ Αθανάσιος ΚΑΡΑΝΙΚΑΣ Μαρία ΚΟΥΤΣΟΥΜΠΑ Ελένη ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ Κων-νος ΠΑΡΛΑΝΤΖΑΣ Γεώργιος ΧΑΣΙΩΤΗΣ

 

ΚΑΤΑΣΤΑΤΙΚΟ…κλικ για να το δείτε

EnglishGreek

Συνεχίζοντας να χρησιμοποιείτε την ιστοσελίδα, συμφωνείτε με τη χρήση των cookies. Περισσότερες πληροφορίες.

Οι ρυθμίσεις των cookies σε αυτή την ιστοσελίδα έχουν οριστεί σε "αποδοχή cookies" για να σας δώσουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία περιήγησης. Εάν συνεχίσετε να χρησιμοποιείτε αυτή την ιστοσελίδα χωρίς να αλλάξετε τις ρυθμίσεις των cookies σας ή κάνετε κλικ στο κουμπί "Κλείσιμο" παρακάτω τότε συναινείτε σε αυτό.

Κλείσιμο